Главная IT Новости NVIDIA працює над створенням графічного чіпа для суперкомп'ютера 2018
NVIDIA працює над створенням графічного чіпа для суперкомп'ютера 2018
Новости
NVIDIA працює над створенням графічного чіпа для суперкомп'ютера 2018

У рамках заходу Supercomputing 2010 компанія NVIDIA повідомила, що вона бере участь у конкурсі щодо створення суперкомп'ютера до 2018 року. Даний конкурс проводиться Міністерством оборони США (US Department of Defense). Крім NVIDIA в конкурсі беруть участь ще три компанії: Intel, MIT і Sandia National Labs. Відповідно до поставленої задачі, до 2014 року претенденти повинні представити свої прототипи системи з продуктивністю на рівні перафлопс для блоків з споживаної потужністю 57 кВт. Такі системи потенційно можуть стати частиною глобальної системи, яка повинна бути закінчена до 2018 року.
nvidiaechelon1
Для створення даного суперкомп'ютера компанія NVIDIA в рамках проекту Echelon планується використовувати багатоядерний чіп з поліпшеним використанням ресурсів пам'яті. Так, для потреб чіпа доступно 256 МБ пам'яті SRAM, яка може динамічно конфігуруватися в залежності від запитів додатків. Всього ж ця пам'ять може бути розділена на шість рівнів кеш-пам'яті різного об'єму.
Представник компанії NVIDIA Білл Деллі (Bill Dally), який задіяний у проекті Echelon, зазначив, що напрацювання, отримані при розробці суперкомп'ютера, можуть у подальшому використовуватися в продуктах споживчого класу. Особливо актуальними будуть напрацювання у сфері підвищення продуктивності на 1 Вт витраченої енергії. Так, Деллі згадав про графічне ядро, здатне здійснювати обчислення з плаваючою комою при споживанні всього 10 пікоджоулей енергії, у той час як існуючі рішення на базі архітектури Fermi для цих потреб використовують близько 200 пікоджоулей. 8 таких ядер дозволяють створити потоковий мультипроцесор, а 128 ядер дозволяють створити повноцінний графічний чіп. У кінцевому рахунку, 1000-ядерний графічний чіп буде мати продуктивністю на рівні 10 терафлопс. При цьому кожне ядро здатне виконувати по чотири операції з плаваючою комою в обчисленнях подвійної точності за один цикл. Також Деллі зазначив, що 8-ядерний чіп отримає достатню продуктивність для використання у складі майбутніх мобільних телефонів і смартфонів.

Слід зазначити, що проект Echelon в даний час знаходиться лише на стадії розробки дизайну чіпа. Таким чином, до моменту появи готових графічних ядер на його основі вони можуть бути піддані істотним змінам щодо початкового плану.
 
МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Украина онлайн