Главная IT Новости Intel: інтерфейс Light Peak готовий до впровадження
Intel: інтерфейс Light Peak готовий до впровадження
Новости
Компанія Intel оголосила, що її високошвидкісний інтерфейс Light Peak, призначений для підключення до комп'ютерів периферійної техніки, готовий до впровадження.
intellightpeak
Нагадаємо, інтерфейс Light Peak був представлений ще в 2009 році . У його технології для передачі даних використовується оптоволокно, завдяки чому пропускна здатність інтерфейсу набагато вище звичайних дротових з'єднань. Перше покоління інтерфейсу передбачає передачу даних на швидкості близько 10 Гб / c, а в подальшому Intel планувала ще збільшити його пропускну здатність. Тепер же Виконавчий віце-президент і головний керуючий підрозділу Intel Architecture Group Девід Парлмуттер (David Perlmutter) під час проведення виставки CES 2011 заявив, що сучасний варіант інтерфейсу Light Peak заснований на міді. За його словами, мідь проявила себе дуже добре в новому інтерфейсі, значно краще, ніж передбачалося спочатку. Крім того, використання оптоволокна веде до істотного збільшення вартості рішень на базі Light Peak. У той же час він відзначив, що з'єднання на базі оптоволокна здатні забезпечити більш високу пропускну здатність, але в даний час на масовому ринку для більшості виконуваних завдань цілком достатньо швидкості передачі даних, яку можуть забезпечити рішення на основі міді. Під час анонсу інтерфейсу Light Peak на основі оптоволоконного з'єднання компанія Intel запевняла в його здатності передавати дані на швидкості до 10 Гб / с на відстань до 100 метрів. При використанні міді ці показники повинні були зменшитися, але Intel поки не надає дані про технічні характеристики інтерфейсу Light Peak на основі міді. В даний час для підключення периферійних пристроїв до комп'ютерної техніки найбільш широко поширеним інтерфейсом є USB, остання версія якого (USB 3.0) забезпечує швидкість передачі даних до 4,8 Гб / с. Однак Парлмуттер відмовився порівнювати Light Peak і USB 3.0 і прогнозувати витіснення одного з них іншим.

Також Парлмуттер відмовився назвати точну дату надходження на ринок пристроїв, що володіють підтримкою інтерфейсу Light Peak. Однак він наголосив, що це залежить від кінцевих виробників комп'ютерної техніки і периферійного обладнання. Раніше Intel оголосила, що рішення, які використовують Light Peak, можуть з'явитися на ринку наприкінці 2010 року або початку 2011 року.
 
МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Украина онлайн